ČSAD SVT Praha - dnes

Vyvíjíme a podílíme se na vývoji a provozu specializovaných informačních systémů z oblasti osobní dopravy.

V současné době jsou naše produkty:

  • rezervační a předprodejní systém a e-shop AMSBus, který užívá v současné době téměř 250 prodejců a všichni významní dopravci z ČR a zahraničí (zejména SR)
  • podpora a provoz eShopu IDOS.cz včetně aplikací
  • clearingový systém CARDS EXCHANGE provozovaný pro partnerské kraje, IDS, organizátory dopravy a dopravní skupiny
  • internetový magazín o autobusové dopravě BUSportál
  • provoz prodejních informačních kiosků
  • podílíme se na rozvoji integrovaných dopravných systémů 

Jsme zastoupeni v dopravních profesních organizacích.

Od roku 2005 jsme ISO certifikováni, současný standard ISO 9001:2015 je z roku 2018.

Vzpomínky na minulost

Původní firma Závod výpočetní techniky ČSAD KNV Praha vznikla v roce 1978 jako součást ČSAD KNV Praha n.p.

Od počátku své existence se firma zaměřila na tvorbu a provozování automatizovaných systémů řízení v dopravě. Šlo zejména o dva na tehdejší dobu revoluční projekty:

  • řízení podniku ČSAD KNV Praha na bázi analytického záznamu o provozu vozidla, který byl provozován na krajské síti mikropočítačů SPU 800 propojených komutovanými linkami s centrálním počítačem pro přenos souborů
  • AMS - celostátní automatizovaný místenkový systém pravidelné autobusové dopravy využívající firmou zrealizovanou první datovou síť, vyvinutou ve střední a východní Evropě, pracující v reálném čase systémem dotaz - odpověď

Zásadním (a jak se později ukázalo) správným rozhodnutím vedení firmy byla inovace těchto projektů na bázi operačního systému UNIX s databázovým systémem Informix. Tím se ČSAD SVT stalo jedním z podniků, který má největší zkušenosti s těmito systémy, jež pak byly úspěšně využity v rámci expanzivní obchodní politiky pro vývoj aplikačního programového vybavení i pro nedopravní sféru.

K 31.12.1990 ukončil státní podnik ČSAD KNV Praha n.p. činnost a v souvislosti s tím byl Závod výpočetní techniky transformován na samostatný státní podnik ČSAD Služby výpočetní techniky Praha. Skupina zaměstnanců tohoto podniku vypracovala úspěšný privatizační projekt a tak od 1.7.1994 působí dnešní firma ČSAD SVT Praha, společnost s ručením omezeným.

Dlouhodobě se zabýváme poradenstvím, zejména v oblasti dopravy.

V nedopravní sféře bylo největším úspěchem vítězství ve výběrovém řízení na komplexní systém pro zpracování trestních listů Rejstříku trestů ČR. Dalším zákazníkem v oblasti státní správy byla Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR, pro kterou jsme vytvořili aplikace pro správu majetku. Zpracování daní (ADIS) jsme realizovali pro Ministerstvo financí ČR, finanční úřady a ředitelství.

Vzhledem ke zkušenostem v oblasti rezervačních systémů jsme vyvinuli systém pro prodej a rezervaci vstupenek pro Bohemia Ticket Praha.

Podíleli jsme se na řadě kulturních a sportovních akcí. Mezi nejvýznamnější patří turnaj „O pohár ministra dopravy“ v odbíjené, který společnost spoluorganizovala již od jeho počátku v roce 1993.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací